Правила поведінки здобувачів освіти

План заходів, спрямованих на запобігання булінгу (цькуванню) в Лищенському ліцеї

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в Лищенському ліцеї

Процедура подання заяви про випадки булінгу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу у Лищенському ліцеї


Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Закон від 18.12.2018 р. № 2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" запровадив АДМІНІСТРАТИВНУ відповідальність за таке правопорушення.

Булінг, внаслідок якого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Якщо ж булінг вчиняється групою осіб або повторно протягом року, то кривдник/-и сплачуватимуть від 1700 до 3400 грн або мають виконувати громадські роботи протягом 40-60 годин.

Якщо булінг вчиняє неповнолітня (до 18 років) або малолітня (до 14 років) особа, то за неї платитимуть штраф і виконуватимуть громадські роботи батьки або особи, які їх замінюють згідно чинного законодавства.

Крім того, якщо керівник навчального закладу не повідомить поліції про випадки цькування, муситиме заплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж має виконувати виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

У тих випадках, КОЛИ БУЛІНГ МАЄ ФІЗИЧНИЙ ХАРАКТЕР і завдає шкоди здоров’ю людини, окрім Адміністративного кодексу, до кривдника застосовується Кримінальний кодекс України, а саме статті 121, 122. КРИМІНАЛЬНА відповідальність передбачає покарання позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

/Files/images/телефони довіри.jpg

/Files/images/331474101_626403969323666_6673957078500796058_n.jpg

До уваги батьків та дорослих: у соцмережах та месенджерах шириться нова загроза для підлітків, яка має продовження у реальному житті у вигляді протистояння двох неформальних груп "Реданів" та "Офників".
"Редани" - підліткова субкультура, яка виступає проти інших, відмінних від неї неформальних угрупувань (футбольні фанати, скінхеди тощо). Власне, ці "ворожі" субкультури узагальнені під назвою "Офники".
Розпізнавальним елементом представників нової течії є одяг та аксесуари із зображенням павука з цифрою 4 (посилання на одного з персонажів відомого аніме).
У чому небезпека❓
  • Це не просто група підлітків зі специфічним стилем . Вони поводяться досить агресивно та провокативно.
  • Для руху "Реданів" характерні жорстокі масові бійки.
Рух "Реданів" зафіксований у Львові, Дніпрі, Харкові, Івано-Франківську і шириться соціальними мережами далі.
Правоохоронці блокують канали інформації, які пропагують вступ до лав неформальної групи та перешкоджають запланованим масовим бійкам у людних місцях.
Як батькам вберегти своїх дітей ❓
  • Цікавтеся реальним і віртуальним життям підлітка.
  • Аналізуйте вміст сторінок дитини в соцмережах: звертайте увагу на хештеги, посилання, зміст публікацій, групи, в які вступає дитина, контент, який викликає в неї підвищений інтерес.
  • Пояснюйте згубність та безперспективність деструктивної поведінки, допоможіть усвідомити її наслідки та ризики, пов'язані з нею.
  • Виховуйте в дитині здатність до емпатії, розвивайте сильні сторони, пояснюйте, що насильницька поведінка неприпустима в цивілізованому суспільстві.
Дії насильницького характеру, які є частиною ідеології "Редану" передбачають адміністративну відповідальність для батьків неповнолітніх або ж кримінальну відповідальність з 14 років.
Кiлькiсть переглядiв: 178

Фотогалерея

Сайт Лищенського ліцею Підгайцівської сільської ради
Луцького району Волинської області

e-mail:volin-osvita2@ukr.net

Дата останньої зміни 01 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!